درباره وبلاگ


از شما متشکرّیم که به این وبگاه
تشریف آوردید. لطفاً قسمت مــوضــوعــات را مشاهده نمائید و کلیپها و سخنرانیهارا حتماً حتماً حتماً دانلود کنید و از مطالب نیز استفاده نمائید. همچنین از نظرات خودتان، ما را بی نصیب نگذارید

اللـّهـمّ عـجـّـل لـولـیـّک الـفـرج


مدیر وبلاگ : وحـیــد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
آخرالزّمان، ضدّ صهیونیست، دشمن شناسی
مـکـر زشـت و فـکــر بـدکـاری جـز صـاحـبـش احـدی را هـلـاک نـخـواهـد کــرد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
«بسم الله الرّحمن الرّحیم»
وقتی که مد، مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر
عکس بدجابی / 313person.mihanblog

نگاهی به اطراف انداخت، چشم‌های زیادی به سویش خیره شده بودند، از این همه توجه احساس غرور می‌کرد. بادی به غبغب داد. در همین حین، چند جوان او را احاطه کردند.
یکی از آنان با لحنی که به تمسخر می‌ماند، فریاد زد: بچه‌ها! پاچه‌های شلوار این خانم با زمین قهر کرده، شیرینی بیاوریم آن‌ها را آشتی دهیم. یکی دیگر از آن‌ها بانگ برآورد که: آب حوض خالی می‌کنیم و …
تحمل این همه توهین و تحقیر کار آسانی نبود، اما سعی کرد به روی خود نیاورد.
با خود گفت: ‌یعنی تیپ من تا این حد مسخره و مضحک است؟
اما نه، چون این تیپ مؤیّد مد روز است، پس بی‌خیال توهین و تحقیر دیگران!

برای مشاهده/ دانلود؛ به ادامه مطلب بروید

صورت‌های بزک کرده، موهای چرب و ژل زده یا برق گرفته و به اصطلاح امروزی‌ها (فَشِن)،‌ لباس‌های عجیب و مارک‌دار، شلوارهای جین با پاچه‌های لوله تفنگی یا گشاد و چند جیب،‌ مانتوهای رُبدوشانی یا تنگ و چسبان و … همه و همه ره ‌آورد هجوم ثانیه‌ای مد هستند. پدیده‌ای که هر دهه، تحفه‌ای را به دوستدارانش ارزانی داشته و می دارد. چنان‌که در دهة ۶۰؛ تیپ بیتلی، دهة ۷۰؛ هیپی، دهة ۸۰؛ پانک، دهة ۹۰؛ رپ و از سال ۲۰۰۰ تاکنون، جریانی تلفیق یافته از سابق و موج‌های جدید را به همراه داشته است.

صاحب‌نظران این پدیده (مد) را روشِ موقتی اعلام می‌کنند که براساس ذوق و سلیقة افراد جامعه، سبک زندگی، نوع لباس پوشیدن، آداب معاشرت، معماری و … آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس می‌توان گفت که مد به تغییر سلیقة ناگهانی و مکرّر و اکثر یا برخی از افراد جامعه اطلاق می‌شود که باعث گرایش و بروز رفتارهای خاص یا مصرف کالاهایی ویژه و پیش گرفتن سبکی نو می‌شود.


عکس بدجابی / 313person.mihanblog

پدیده مدگرایی از چه نشأت می‌گیرد؟

کارشناسان اعتقاد دارند، برخی به دنبال احساس بی‌هویتی اجتماعی، سعی می‌کنند به هر وسیله‌ای و از جمله با لباسی که به تن می‌کنند یا آرایش خاص سر و صورت برای خود، تشخّص ایجاد کنند و با ایجاد تغییر در نوع لباس و آرایش، توجه دیگران را به خود جلب کنند. حال این پرسش مطرح است که در چنین پدیده‌ای، از چه چیزهایی الگوپذیری می‌شود؟

«تحقیقات نشان داده است که:

- پوشش و آرایش دوستان صمیمی؛

- مجلات مد؛

- هنرپیشه‌ها و ورزشکاران داخلی و خارجی؛

- پوشش و آرایش افراد خانواده؛

- مشاهدة لباس‌های موجود در بوتیک‌ها؛

- مشاهده فیلم‌های خارجی؛

مهم‌ترین مراجع الگوپذیری جوانان می‌باشند.»۱


مهم‌ترین ره‌آورد پدیدة مد؟

متأسفانه تحقیقات و شواهد حاکی از آن است که مد در هر دهه و قرنی که تحفه‌ای را به طرفدارانش ارزانی داشته، یک چیز را از آن‌ها سلب کرده است و آن حجاب و عفافشان بوده است. در حقیقت بی‌عفّتی یا بدحجابی، اصلی اجتناب‌ناپذیر در ترسیم مد و القای آن بوده است. در همین راستا، این فرایند عواقب دیگری را نیز به همراه داشته و دارد که اهم آن‌ها عبارتند از:

ضایع کردن حق همسر


خداوند سبحان، بدن و اعضای آن را به عنوان امانت در اختیار انسان قرار داده است. پس این امانت و تمام زیبایی‌ها یا امتیازات هر انسانی، در پیوند مقدس زناشویی از آن همسر می‌باشد، اما در سایة شوم مد، این زیبایی‌ها و امتیازات در معرض دید عموم قرار می‌گیرد که به نوعی ضایع کردن حق همسر را به همراه دارد.

محرومیت از عشق و علاقه

وقتی فرد با پیروی کورکورانه از مد، خواسته یا ناخواسته به بی‌عفّتی و بی‌بند و باری کشیده می‌شود، محبت همسر، خانواده و به مرور زمان اطرافیان را از دست می‌دهد.

عکس بدجابی / 313person.mihanblog


محرومیت از تحصیل علم

فردی‌ که به تبعیت از مد روی می‌آورد، دیگر از تمرکز فکر برخوردار نیست و هر لحظه خود را درگیر این پدیده می‌کند. این امر، محرومیت‌های بسیار و از جمله محرومیت از تحصیل و علم را که نیاز به تمرکز و فراغ بال دارد، به همراه می‌آورد.
313person.mihanblog.com

احساس پوچی و رسیدن به هیچ

مدپرستان در نهایت پیروی از مد، همواره احساس پوچی می‌کنند و با این‌که در جریان این فرایند، خود را در معرض دید عموم قرار داده‌اند، نتوانسته و نمی‌توانند دل فرد لایق و مناسبی را به دست آورند، در آخر آن‌ها به این نتیجه می‌رسند که پیوسته زیانکار بوده‌اند.

عکس بدجابی / 313person.mihanblog

تباهی شخصیت

کمبود شخصیت را نمی‌توان با نگاه هوس‌انگیز دیگران پر کرد. با این کار آدمی هر روز افسرده‌تر و با پیروی از مد و بی‌عفّتی، بی‌ارزش‌تر و در نهایت بی‌شخصیت‌تر می‌گردد.

مصرفی شدن


مدپرستی، کم‌کم انسان را به موجودی مصرفی تبدیل می‌کند که هر لحظه و هر ثانیه خرید یک لباس، یک وسیله و یک کالای جدید، تمام همّ و غمّ چنین فردی می‌شود.

اضطراب بی‌پایان


وقتی کمال انسان مدپرستی می‌شود و دایم در فکر تهیه خواسته‌های خویش غرق می‌گردد، از آن‌جا که تأمین تمام خواسته‌ها، ناممکن می‌باشد، کم‌کم روح چنین فردی مضطرب و پریشان می‌شود که دیگر رنگ و بوی آرامش را به خود نخواهد دید.

عکس بدجابی / 313person.mihanblog


تجرّدگرایی


تحقیقات نشان داده کسانی‌که مدگرا هستند، افرادی تنوع‌طلب و بی‌قید و بند می‌باشند که همواره از تعهدپذیری و پایبند بودن می‌گریزند، لذا این افراد ترجیح می‌دهند بیشتر عمر خود را در تجرد و آزادی بی‌هیچ قید و شرطی بگذرانند که این امر باعث تأخیر در ازدواج و به طور وسیع‌تر، تجردگرایی این افراد می‌شود.
313person.mihanblog.comافزایش آمار طلاق و فروپاشی زندگی‌های مشترک


مدگرایی، رفته‌رفته بی‌عفّتی و بی‌حجابی را به ارمغان می‌آورد. با رواج این پدیده، نظام‌های خانواده متزلزل و در آستانة فروپاشی قرار می‌گیرند. کم‌کم اعضای خانواده نسبت به هم سرد و بی‌مهر می‌شوند و آنان که از ضعف ایمان برخوردار می‌باشند، با خیانت به همسر و خانوادة خود، مُهر طلاق را بر بنیان خانوادگی خود، به ثبت می‌رسانند.

افزایش برخی ناهنجاری‌‌ها و حتی گناهان صغیره و کبیره


وقتی بی‌عفّتی در سطح جامعه رشد می‌کند، انجام برخی گناهان نیز قبح خود را از دست می‌دهد و دیدن آن‌ها برای عموم، امری عادی تلقی می‌شود و گاه انجام چنین گناهانی هم رواج می‌یابد؛ گناهانی همچون خیانت، سقط جنین، زنا و …

عکس بدجابی / 313person.mihanblog


آثار مخرب تربیتی
زن و مردی‌ که خود را ملزم به چارچوب قوانین اسلام و اخلاقیات نکنند یا دختران و پسرانی که در سایة‌ شوم مد، هرز‌گی را می‌آموزند، نمی‌توانند مادر یا پدرانی خوب برای فرزندانشان باشند. آن‌ها در جریان این فرایند، فرزندانی ناسالم را تحویل جامعه می‌دهند.

اتلاف وقت

کسی‌ که در جریان مدپرستی قرار می‌گیرد، لحظه‌های باارزش خود را به جای مصرف درست و بهینه در بهترین امور، صرف بی‌ارزش‌ترین کارها می‌کند، لذا خواسته یا ناخواسته به اتلاف وقت می‌پردازد، آن هم وقتی که دیگر امکان برگشتش نیست.

ضعف اعصاب

تبعیت از مد، نه تنها آرامش و آسایش درونی را سلب می‌کند، بلکه آفت‌های دیگری همچون تجمل‌گرایی، چشم و هم چشمی، حسادت، رقابت ناسالم و … را به همراه می‌آورد که به مرور زمان این آفت‌ها، فکر و درون انسان را مبتلا و فرد را دچار ضعف اعصاب می‌کند.

از دست دادن اعتقادات مذهبی

در جریان مد و مدپرستی، اعتقادات مذهبی، باورها و ارزش‌های فردی و جامعه دستخوش تغییر و تزلزل قرار می‌گیرند و به مرور زمان، تمام اعتقادات مذهبی و دینی، رنگ می‌بازند.


عکس بدجابی / 313person.mihanblog

کوتاهی عمر

حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «کسی که با سرعت به دنبال خواسته‌های دل برود، در واقع شتابان به سوی مرگ می‌رود.» تاریخ نشان داده است، انسان‌های ظالم و مقام‌پرست یا پول‌دوست، با پیروی از خواسته‌های دلشان، عمرشان را کوتاه کرده‌اند. در حالی که انسان‌های باتقوا، عمری پربرکت و طولانی داشته‌اند و این موضوع از نظر علمی نیز ثابت شده است.»۲

ضرورت رعایت عفّت عمومی


وضعیت نامناسب عفّت عمومی در برخی شهرها و استان‌ها در روزهای آغازین سال جاری، با مطالبة مردمی از مسئولان مواجه شد تا با این پدیده که به شکستن حرمت عمومی منجر شده است، برخوردی جدی صورت بگیرد.
«چندین نامة سرگشاده توسط گروه‌های مختلف مردمی خطاب به مسئولان کشور نوشته شد و چند راهپیمایی اعتراض‌آمیز در نقاط مختلف کشور به راه افتاد تا با این حرکت‌های عمومی، موج «بد» و «بی» حجابی‌های اخیر تحت عنوان «مد» کنترل شود.»۳


عکس بدجابی / 313person.mihanblog


در چنین شرایطی، صاحب‌نظران معتقدند در کنار برخوردهای جدی مسئولان و صاحب‌نظران امر، توجه به برخی مقوله‌ها و پرداختن به آن‌ها به عنوان یک اصل، راهکار مهمی به شمار می‌آید.«لباس ملی»؛ جایگزین مد در ایران

«لباس ملی»، مقوله‌ای است که مدت زیادی از طرح آن در جامعه نمی‌گذرد اما توانسته است افراد، گروه‌ها و نهادهای مختلفی را درگیر خود کند. به نظر می‌رسد تبعیت از مد، مسئولان را واداشته تا با طرحی نو و طراحی لباسی که دربردارندة ویژگی‌ها و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی باشد، نوعی فرهنگ بازگشت به گذشته و احیای روح ملی‌گرایی را رواج دهند.
313person.mihanblog.com

«طبق اعلام مسئولان، همایش علمی و پژوهشی لباس ملی ایران اسلامی، به همّت پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی، در پایتخت برگزار می‌شود. این رویداد علمی و پژوهشی با هدف بررسی ابعاد علمی و اجتماعی مقولة لباس در جهت دستیابی به الگوی مناسب، تحلیل و تبیین موافقان و مخالفان لباس ملی و بررسی زمینه‌ها، ضرورت‌ها و خاستگاه‌های پوشش ایرانی و اسلامی برپا می‌گردد. در این همایش، اندیشمندان، پژوهشگران، طراحان، هنرمندان و دانش‌پژوهان با همکاری سازمان‌ها و نهادهای علمی و فرهنگی به بررسی ابعاد مختلف لباس ملی در ایران می‌پردازند.

بررسی تاریخ لباس در ایران و کشورهای اسلامی، تجربه طراحی و ارایه لباس ملی در کشورها، محدودیت‌ها و موانع ارایه لباس ملی، عوامل حقوقی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مؤثر بر پوشش در ایران، از جمله سرفصل‌های موضوعی این همایش هستند.»۴

امید است با اجرای این طرح‌ها و اعمال سیاست‌های بهتر و جدی‌تر، شاهد ایرانی اسلامی، سرسبز، آرام و به معنای واقعی ایرانی باشیم. ایرانی که هیچ موج و مدی نتواند چهره باثباتش را دچار تغییر و تزلزل کند و سایه شوم بی‌عفّتی را بر پهنای آن بگستراند.____________________

منابع و مآخذ: 

1-  روزنامه ۱۹ دی، شماره ۵۵۳، ص ۶، مد معشوقة ناخوانده.
2-  برگرفته از سایت گوهرجان، بلوگفا، مقالة: بی‌حجابی و عواقب اسفبار بدحجاب
3-  سایت iusnews، مقالة: وقتی همه خواب هستند، خبرنامة دانشجویان ایران
4-  سایت aftab.ir،‌ مقالة: طرح لباس ملی جایگزین مد در ایران خواهد شد؟‌، شبنم رحمتی.


313PERSON

313PERSON.MIHANBLOG.COM

نـظــر یـادت نــره

نوع مطلب : متنها و عکسهای خبری مهم و دشمن شناسی، 
برچسب ها : مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرهامد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها.مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها-مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها..مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها-.مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها.-مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها، مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها مد مجوز بی عفّتی صادر میکند+تصاویر بد حجابی و بی بندو باری دخترها و پسرها،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 20 دی 1391 09:01 بعد از ظهر
سلام آقا وحید
یه نگاهی به این بنداز و نظرتو در موردش بگو
(من یکی از طرفدارای بارسا پروکسیم)
پنجشنبه 14 دی 1391 09:36 قبل از ظهر
باز هم خوبه اینا فقط تو دنیا دست بردن...جای شکرش باقیه دست تو کفن نبردن مد روزش کنند.
پنجشنبه 14 دی 1391 12:58 قبل از ظهر
خدایی از این همه تجملات خسته شدم دوست دارم برم تو غار زندگی کنم


 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic